صنایع غذایی
تلاش براي رسيدن به گرسنگي صفر در سال 2030

«روز جهاني غذا» 24 مهر، مصادف با 16 اكتبر و سالروز تأسيس سازمان جهاني فائو است و در بسياري از كشورهاي جهان نامگذاري شده است.

«تلاش براي دستيابي به گرسنگي صفر» شعار امسال «روز جهاني غذا» است و مراسمي در مركز همايش‌هاي رازي دانشگاه علوم‌پزشكي ايران برگزار شد. براساس گزارش‌هاي جهاني، افزايش ميزان گرسنگي در سطح جهان وجود دارد و جامعه بشري در قرن بيست و يكم شاهد سوءتغذيه است.

گرسنگي جهاني در حال گسترش

دكتر سيدحسن قاضي‌زاده هاشمي؛ وزير بهداشت درمان و آموزش پزشكي، در همايش ملي روز جهاني غذا، با كم‌رمق خواندن امكان تحقق دستيابي به گرسنگي صفر در اين همايش گفت: يك‌چهارم از كل مواد غذايي كه روزانه به‌عنوان ضايعات به هدر مي‌رود، براي غذا دادن كل افراد گرسنه دنيا كافي است. در دنيايي كه مواد غذايي به اندازه تمام افراد توليد مي‌شود، يك نهم مردم كره زمين در گرسنگي مزمن به سر مي‌برند. وي با اشاره به آمار سال 2016 مبني‌بر اينكه حدود 38 ميليون نفر در دنيا در معرض گرسنگي قرار دارند اظهار داشت: در حال‌حاضر نزديك به800 ميليون نفر در دنيا از گرسنگي رنج مي‌برند كه نيمي از اين افراد در كشورهاي جنگ‌زده زندگي مي‌كنند.  به بيان ديگر، فقر عامل مهم سوء‌تغذيه است و زندگي سالم در نتيجه پيشرفت، عدالت اجتماعي و اقتصادي ميسر مي‌شود.

اهميت اصلاح سبك زندگي

دكتر اصغري؛ معاون وزير بهداشت و رييس سازمان غذا و دارو، در اين همايش گفت: با توجه به افزايش تعداد افراد داراي اضافه وزن و چاق و همچنين افزايش بيماري‌هاي غير واگير، براي جلوگيري از ابتلا و كاهش اين بيماري‌ها از جمله فشار خون بالا، گرفتگي عروق قلبي و مغزي و سرطان‌ها نيازمند اصلاح سبك زندگي و اهميت ويژه به الگوي مصرف و كيفيت غذا هستيم.

وي با برشمردن موانع پيشرفت در مبارزه با سوءتغذيه افزود: جنگ‌ها، شرايط آب و هوايي ناشي از تغييرات اقليمي و زيست‌محيطي، حكمراني نامطلوب، ركود اقتصادي، خوي استكباري و استثماري قدرت‌هاي جهاني و نظام سرمايه‌داري، سياست‌هاي ناعادلانه اقتصادي و كم‌توجهي به عنصر عدالت در تصميم‌سازي‌هاي ملي و بين‌المللي، ازجمله مواردي است كه مسير پيشرفت در نبرد عليه گرسنگي و سوء‌تغذيه را با مانع مواجه ساخته و بر رنج آدميان افزوده و زحمات و تلاش‌هاي فعالان و دست‌اندركاران حوزه غذا و سلامت را دو چندان كرده است.

اصغري خاطرنشان كرد: البته آسيب‌هاي جدي ناشي از مداخلات غيرمسئولانه و غيراخلاقي نظير عرضه فرآورده‌هاي غذايي تقلبي، قاچاق، باقي‌مانده سموم و غيره را هم بايد افزود كه از تهديدات فرآوري سلامت غذا است و نگاه ويژه همه دولت‌ها و جوامع را مي‌طلبد.

سند ملي ايمني غذا

گام موثري در ايجاد مديريت هماهنگ براي ارتقاي ايمني غذا

دكتر وحيد مفيد؛ مدير كل فرآورده‌هاي خوراكي و آشاميدني، در اين همايش با اشاره به اينكه گرسنگي صفر لزوماَ به معناي تامين كافي خوراك در دسترس نيست، گفت: تغذيه افراد با مواد مغذي، كه آن‌ها براي يك زندگي پربازده و سالم نياز دارند مورد توجه است. يكي از علت‌هاي افزايش نرخ چاقي در جهان و ايران پايين بودن سطح آگاهي مردم و گرايش به مصرف غذاهاي آماده است كه ميزان چربي، قند و نمك بالايي دارند. وي 36درصد از جمعيت كشور را دچار اضافه وزن دانست و افزود: آمارها نشان مي‌دهند كه حدود 29 ميليون نفر در ايران دچار چاقي هستند.

ساير افراد نيز لزوماَ از رژيم غذايي متعادل كه تأمين‌كننده تمام نيازهاي روزانه شامل دريافت بهينه ريزمغذي‌ها و درشت‌مغذي‌ها باشد برخوردار نيستند. در نتيجه توسعه توليد و مصرف همزمان غذاي سالم و مغذي در شرايط پايدار به گونه‌اي كه در دسترس براي تمام افراد جامعه باشد از اولويت‌هاست.

مديركل فرآورده‌هاي خوراكي و آشاميدني اظهار داشت: اين اعتقاد وجود دارد كه با مشاركت تمام افراد و افزايش آگاهي مصرف‌كنندگان مي‌توان به گرسنگي صفر دست يافت.  مفيد با اشاره به همكاري مشترك با سازمان‌هاي بين‌المللي گفت: در چند سال گذشته تلاش شده است همكاري‌هاي مشترك با سازمان‌هاي بين‌المللي و ملي براي اجراي پروژه 10 ساله در حوزه تغذيه-2016 تا 2025- انجام شود. نتيجه اين پروژه مشترك تغييراتي در مقررات كشوري ازجمله اصلاح برچسب‌گذاري‌ها، پايش آلاينده‌ها و عوامل خطرزاي موجود در توليد و عرضه غذاها، كنترل استفاده از افزودني‌ها و ممانعت از افزودني‌هاي مضر با هدف ارتقاي سطح ايمني موادغذايي خواهد بود. وي با برشمردن مهم‌ترين چالش فرآوري نظام ايمني غذا خاطر نشان كرد: بر آن شديم تا با مشاركت تمام ذي‌نفعان "سند ملي ايمني غذا" را به‌منظور مديريت هماهنگ در اقدامات موثر براي كاهش مخاطرات و ارتقاي سطح ايمني غذا تدوين كنيم.  اميد است با نهايي شدن و اجراي سند مذكور گام موثري در ايجاد مديريت هماهنگ براي ارتقاي ايمني غذا برداشته شود.

*فوق‌ليسانس تكنولوژي صنايع غذايي

 

ماهنامه دام و کشت و صنعت - شماره ۲۲۳- سال ۱۳۹۷

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow