حیوانات خاص
توليد گوشت «فرنگي پسند» در ايران!

كم و كيف پرورش قورباغه

توليد گوشت «فرنگي پسند» در ايران!

 

مهندس علي عليزاده

مهندس محمدرضا منصوریان

 

كمتر كسي به اين كه ران قورباغه در بلاد فرنگ از غذاهاي لوكس محسوب مي‌شود واقف است! جسته و گريخته در فضاي مجازي از قيمت هشت دلاري گوشت داغ قورباغه تا قيمت 30 دلاري ران اين موجود در رستوران‌هاي اروپايي مطالبي به چشم مي‌خورد؛ اما سوال اصلي اين است كه با توجه به پتانسيل توليد اين دوزيست در ايران به‌خصوص شمال كشور، چرا خط توليد مشخصي براي قورباغه در ايران وجود ندارد. با توجه به حرام بودن گوشت قورباغه براي مسلمانان مي‌توان با توليد و پرورش آن به‌منظور صادرات، مبلغ بالايي ارز براي كشور به ارمغان آورد!

مراحل اخذ مجوز پرورش قورباغه سخت و پيچيده است

مهندس كبير زمردي، كارشناس شيلات و مدرس دوره‌هاي پرورش زالو و قورباغه، قورباغه را جزو گونه‌هاي جديد شيلاتي خواند و به نشريه گفت: يكي از معايب پرورش گونه‌هاي جديد، نبود اطلاعات مكتوب و موثق است. غالب افرادي كه در ايران به پرورش قورباغه مشغولند ناشناخته هستند و آمار دقيقي از تعداد پرورش‌دهندگان در دست نيست. از دلايل اين گمنامي مي‌توان به محيط‌هاي پرورش شخصي و بدون مجوز اشاره كرد!

وي افزود: به خاطر مسائل شرعي گوشت قورباغه مصرف داخلي ندارد و تمام محصول مزارع، صادراتي خواهد بود. در صادرات نيز بحث مجوز امري اساسي است. براي صادرات علاوه بر مجوز مزرعه به مجوزهاي سازمان دامپزشكي نيز احتياج است.

توليدكنندگان با چشم‌انداز صادرات به اتحاديه اروپا وارد اين حرفه مي‌شوند، اما اتحاديه اروپا بسيار سختگيرانه از كشورهاي ديگر محصولي را خريداري مي‌كنند.

زمردي با بيان اينكه قورباغه هيچگونه دورريزي ندارد خاطر نشان كرد: هدف اصلي صادرات قورباغه گوشت ران آن است كه در اروپا طرفداران خاص خود را دارد! اما پوست قورباغه نيز در صنايع دستي كارآمد و داراي هواداران خاص اروپايي به‌ويژه ايتاليايي است.

اين كارشناس شيلات تصريح كرد: بدن قورباغه براي خوراك دام و طيور بسيار موثر است چرا كه ميزان آنتي‌بيوتيك‌هاي طبيعي گوشت اين دوزيست بسيار بالاست. طبق شنيده‌‌هاي من اگر از پودر گوشت قورباغه در خوراك طيور استفاده شود منجر به توليد تخم دوزرده خواهد شد؛ متاسفانه با توجه به پتانسيل توليد، ايران نياز خود را از چين و تايلند رفع مي‌كند.

خيلي از افراد در ايران از پرورش قورباغه سرمايه‌دار شدند اما متاسفانه هيچكدام تكثير‌كننده نبودند. بلكه با جمع‌آوري گونه‌هايي قورباغه از طبيعت فقط به پرواربندي آنها مبادرت ورزيده‌اند. براي همين بسياري از گونه‌هاي قورباغه ايران در خطر انقراض قرار گرفته‌اند.

وي در پايان خاطر نشان كرد: اميدوارم به زودي اين صنعت در ايران جا افتاده و همچنين سازمان‌هايي نظير محيط‌زيست و دامپزشكي همكاري و تبادل اطلاعات بيشتري با محققان و تجربه اندوزان اين عرصه داشته باشند.

هزينه بر اما سود ده!

مهندس رامين ولي، كارشناس پرورش قورباغه، به نشريه گفت: توليد و پرورش قورباغه اگرچه مزاياي زيادي را در بردارد اما بايد توجه داشت كه سختي كار نيز بالاست چرا كه توليد در ايران بيشتر به‌منظور صادرات صورت مي‌گيرد و اگر استانداردهاي لازم براي پرورش اين حيوان رعايت نشود، خارجي‌ها تمايلي به خريد آن نخواهند داشت كه رعايت استانداردها منجر به هزينه‌بر شدن توليد مي‌شود.

وي به پايين بودن هزينه توليد در ايران نسبت به كشورهاي اروپايي اشاره كرد و افزود: شايد صادرات ران قورباغه كيلويي 20-30 دلار درآمد داشته باشد اما بايد توجه كرد كه چند عدد از ران اين حيوان يك كيلو مي‌شود و البته به جز ران، ديگر چيز خاصي از قورباغه نمي‌ماند. بر همين اساس توناژ بيشتر از چهار تن در توليد اين حيوان دوزيست مي‌تواند صرفه اقتصادي به همراه داشته باشد.

از نگاهي ديگر...

اينكه تب پرورش قورباغه چند سالي است در كشور حداقل از كلاس‌هاي پرورش اين حيوان باب شده، به نوعي زنگ خطر هجوم خيل عظيمي از افراد كم درآمد نيز مي‌تواند باشد چرا كه در اين كلاس‌ها آنقدر از صادرات و فروش آن بدون در نظر گرفتن مشكلات يا كم‌رنگ نشان دادن آنها حرف زده مي‌شود كه پس از چند ساعت كلاس آموزشي، فرد گاها تمام سرمايه زندگي خود را به كار مي‌زند و در بيشتر مواقع كم‌تجربگي، بي‌برنامه بودن و نبود اطلاعات درست كار دستش مي‌دهد. سنجيدن همه جوانب در كنار تشويق به پرورش حيواناتي كه مي‌تواند ارزآوري براي كشور به همراه داشته باشد، بايد درنظرگرفته شود.

نشریه دام و کشت و صنعت - شماره  ۲۲۲ - سال ۱۳۹۷

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow