زراعت و باغبانی و منابع طبیعی
جهاد نصر تهران در خدمت آبادی ایران

فلسفه وجودی شرکت جهاد نصر تهران، مشارکت و تلاش در جهت عمران و آبادانی کشور از طریق طراحی، ساخت و اجرای پروژه‎های عمرانی می‎باشد.
سرعت در اجرای پروژه‎ها و تحویل به موقع آن، رعایت شاخص‎های کیفیت در اجرای پروژه‎ها، اعتبار بالای شرکت نزد کارفرمایان، اخذ نظام‎های مدیریت کیفیت، دارا بودن منابع‌انسانی دلسوز، مجرب، انعطاف‎پذیر، کسب رتبه ممتاز در بین شرکت‎های گروه جهاد نصر و کشور، توان مالی شرکت، امکانات و تجهیزات مناسب و پیشرفته، از مزیت‎های شرکت جهادنصر تهران است.
این توانایی می‎تواند توان رقابتی شرکت را افزایش داده و موجبات توسعه فعالیت‎های شرکت را در داخل و خارج از کشور فراهم آورد و مسیر حرکت شرکت را از فعالیت‎های صِرف پیمانکاری، به سوی ‮«‬مدیریتِ پیمان و استقرار مهندسی ارزش‮»‬ در اجرای پروژه‎ها هموار سازد.
شرکت جهاد نصر تهران به دلیل برخورداری از تجربه مفید و مؤثر در کار اجرایی، فنی و مهندسی، منابع انسانی متخصص، مجرب و دلسوز و ماشین‎آلات مناسب، سایر دارائی‎های منقول و غیر‎منقول، ساخت و اجرای پروژه‎های ترابری، آب، کشاورزی، صنعت و معدن، ساختمان ابنیه، بازرگانی و تامین منابع مالی و سرمایه‎گذاری در راستای توسعه فعالیت‎ها در جهت افزایش درآمدها و سودآوری را در اولویت کاری خود قرار داده و بر حسب ضرورت و برای به کارگیری همه توان خود، اجرای سایر پروژه‎های اقتصادی را نیز عهده‎دار خواهد شد.
این شرکت با استعانت از الطاف و عنایت خداوند سبحان، حرکت در راستای تحقق اهداف و آرمان‎های نظام، سیاست‎های دولت، جلب رضایت سهامداران، تلاش در جهت ارتقای بازدهی سرمایه و افزایش سودآوری، جلب رضایت کارفرمایان، اجرای پروژه‎ها با رعایت استانداردهای کیفی، تحویل به موقع پروژه‎ها، عمل به تعهدات در قبال اعتباردهندگان، تلاش در جهت ارتقای دانش و تخصص منابع انسانی، ارج نهادن به تلاش منابع انسانی و تامین معیشت آنان و تلاش در جهت جذب و نگهداری منابع انسانی کارآمد، فراهم آوردن محیط کاری مناسب، حمایت از نوآوری، خلاقیت و تلاش در جهت شکوفایی استعدادهای منابع انسانی را از تعهدات خود دانسته و مدیران شرکت خود را برای اجرای آن مسئول می‎داند.

سخنی با رئیس هیات‌مدیره جهادنصر تهران 
دکتر علیرضا زواره دارای مدرک تحصیلی دکترای مدیریت استراتژیک و فوق‌لیسانس مدیریت دولتی است.
از ابتدای تاسیس جهاد تا سال 60 داوطلبانه در برداشت محصولات کشاورزی و عمران روستاها مشارکت داشت.
وی از سال 60 مسئول مرکز هماهنگی شوراهای اسلامی و مسئول مرکز انجمن‎های اسلامی روستایی ورامین بود و از سال 62 تا 63 کمیته فرهنگی جهاد سازندگی ورامین را هدایت می‌کرد.
از سال 59 تا تابستان 63 به عنوان نیروی فرهنگی، گام‌های استوار ‮«‬زواره‮»‬ با مسیر دفاع و جنگ آشنا شد و جبهه و فرماندهی را به شرح زیر تجربه کرد: 
از سال 63 مسئول ستاد مهندسی رزمی جنگ جهاد تهران مستقر در منطقه مهران و میمک؛ از سال 64 قائم‌مقام گردان مهندسی رزمی جنگ تهران مستقر در منطقه جنوب و جزیره مجنون، فاو و ... ؛ از سال 65 تا پایان جنگ، معاونت ستاد تیپ مهندسی رزمی جنگ جهاد تهران؛ همزمان از اوایل سال 66 تا پایان جنگ فرمانده پادگان آموزشی انصارالحسین‭ - ‬ع‭ - ‬؛ همزمان از اوایل سال 66 تا مهرماه سال 68 شورای مدیریت جهاد ورامین عهده‌دار بود.
پس از پایان جنگ ضرورت حضور ‮«‬زواره‮»‬ در سازندگی، کشاورزی و امنیت غذایی موجب شد تا از ابتدای سال 72 رئیس بازرسی سازمان جهاد استان تهران؛ از سال 74 تا 76 مدیر جهاد دماوند؛‭
از سال 76 تا 78 مشاور عالی‭ - ‬قائم‌مقام‭ - ‬سازمان جهادکشاورزی استان تهران؛‭
از ابتدای سال 79 تا پایان سال 84 معاونت اداری و مالی سازمان جهاد استان تهران؛ 
از ابتدای سال 85 تاکنون رئیس هیأت‌مدیره جهادنصر تهران‭ - ‬دو سال رئیس هیات‌مدیره و مدیرعامل‭ - ‬؛‭‬
از ابتدای سال 89 عضو هیات‌مدیره موسسه جهاد نصر کشور؛‭‬
از خرداد 89 مدیر امور مجامع موسسه جهادنصر؛‭
‬از خرداد 93 تاکنون رئیس هیأت‌مدیره جهادنصر تهران، خدمات مدیریتی خود را ارائه می‌دهد.
سوابق تدریس
‮«‬زواره‮»‬ از سال 70 در کنار اشتغال به‌کار و تحصیل، مشغول به تدریس در مراکز آموزشی و دانشگاه‎های ذیل بوده ‎است: مرکز آموزش‌عالی شهید زمانپور، آموزش معارف و علوم اسلامی و اخلاق در جهاد تهران‭- ‬ورامین و دماوند‭- ‬دانشگاه آزاد ورامین‭  - ‬سما‭ - ‬، دانشگاه آزاد دماوند، دانشگاه آزاد تهران جنوب، دانشگاه پیام نور دماوند، مرکز آموزش و پژوهش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران‭  - ‬دروس بهبود مدیریت و مبانی تحول اداری و‭ ... - . ‬وی تألیفات زیادی انجام داده؛ و در تألیف برخی کتاب‌ها نیز، مشارکت نموده است. 
سوابق ایثارگری
از مهر ماه 59 به جبهه اعزام شد و طی هشت سال جنگ، دفاع و خدمت در رده‌های مختلف در کارنامه وی ثبت شده که افتخار 49 ماه حضور در جبهه و سابقه ایثارگری 25 درصد را برای وی پدید آورد.

سخنی با مدیرعامل
دکتر پوررمضان از ابتدای سال 97، سمت مدیریت‌عامل ‮«‬جهاد نصر تهران‮»‬ را عهده‌دار است. وی دارای مدرک دکترا در زمینه مدیریتِ ساخت و مدیریتِ پروژه و فوق‌لیسانس در رشته عمران است. 
همچنین، عضو و دارای پروانه از سازمان نظام مهندسی معدن کشور، عضو انجمن متخصصین ایران است. دکتر پوررمضان چندین لوح‌تقدیر استانی و شهرستانی در اجرای مطلوب پروژه‌های عمرانی دریافت نموده است.
از سال‌های گذشته تا امروز مسئولیت‌های زیر را به عهده داشته‌است:
مدیر پروژه احداث زیرگذر فردیس کرج؛ مدیر پروژه راه‌سازی احداث راهِ محور میامی به جاجرم‭ - ‬97 تا 98‭‬؛ رئیس کارگاه پروژه طرح و ساخت شبکه فرعی برای آبیاری، زهکشی، تجهیز و نوسازی رامشیرEPC‭ - ‬94 تا 97‭‬؛ 
رئیس کارگاه پروژه طرح و ساخت شبکه فرعی برای آبیاری و زهکشی کارگاه جزیره مینو ‮«‬جرف‮»‬ EPC‭ - ‬94‭‬؛ 
مدیرعامل شرکت زاویه‌یاب‭ - ‬92 تا 94‭‬؛ 
معاون کارگاه در پروژه تسطیح، تجهیز و ساخت شبکه آبیاری و زهکشی EPC‭ - ‬92 تا 94‭‬؛‭
 ‬ریاست واحد نقشه‌برداری در پروژه تسطیح، تجهیز و ساخت شبکه آبیاری و زهکشی EPC‭ - ‬91 تا 96‭‬؛ ریاست کارگاه شرکت فیل‌پایه خزر برای پروژه تسطیح، تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی در منطقه اجارستاق در شهرستان ساری‭ - ‬90 تا 91‬؛ 
سراکیپ نقشه‌برداری در شرکت راه و ابنیه نوین وابسته به قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء برای پروژه راه‌سازی بوشهر به شهرستان دیر با همکاری وزارت نفت و وزارت نیرو‭ - ‬90‬؛‭
 ‬ریاست واحد نقشه‌برداری در شرکت مهندسین مشاور طرح و نقشه آسیا- ‬90 - ‬؛ 
مسئول دفترفنی شرکت رهبان‌‌سازان طبرستان‭ - ‬89 ؛‭
 ‬ناظر مقیم در معاونت مهندسی ناجا‭ - ‬88 تا 89 ؛ 
مسئول واحد نقشه‌برداری شرکت فرارود گستر پارسیان‭ - ‬87 تا 90 ؛ 
ریاست کارگاه شرکت ساختمانی و نقشه‌برداری راه‌سنج خزر برای پروژه‌های راه‌سازی و نقشه‌برداری‭ - ‬87 ؛ 
سرپرست کارگاه شرکت فیل‌پایه خزر برای احداث سد و سیل‌بند و پی لار مازندران‭ - ‬86 تا 87 ؛ 
مسئول واحد نقشه‌برداری در شرکت مهندسین مشاور پیمایش البرز‭ - ‬86 .
وی علاوه‌بر مدیریت جهادنصر تهران، به تدریس در دانشگاه‌ها و موسسات و عضویت در هیئت مدیره شرکت زاویه‌یاب نصر مازند، شرکت فنی و مهندسی راه‌سنج خزر از سال 84 تا 86، مدیر دفتر فنی، انجام وظیفه نموده‌است.
خوشبختانه شرکت جهاد نصر تهران اولین شرکتی می‌باشد که در اجرای فرامین مقام معظم رهبری در اعتماد کردن به جوانان پیشرو بوده و از این رو همواره جواب این اعتماد خود را به نحو احسنت دریافت کرده و همواره سربلند بوده است. 

در ادامه مصاحبه، از ‮«‬دکتر زواره‮»‬ پرسش شد که؛
شرکت جهاد نصر تهران چه امکانات اجرایی و ستادی در اختیار دارد و رتبه‌بندی آن در زمینه آب، راه، کشاورزی، صنعت و معدن و ساختمان و ابنیه چگونه است؟
شرکت دارای 156 دستگاه ماشین‌آلات اعم از سبک و سنگین و نیمه سنگین است. پرسنل شرکت نیز براساس شروع یا اتمام یک پروژه متغیر است اما به‌طور میانگین سالانه 150 نفر پرسنل دارد. مثلا در سال 95 چون کار جهاد نصر تهران گسترده‎‎تر و بیشتر بود تعداد پرسنل مجموعه به 700 نفر می‎رسید اما در حال حاضر که شرایط پیمانکاری مقداری سخت شده است، ما هم ناچار به تعدیل نیرو هستیم.
در رابطه با خدمات شرکت، جهاد نصر در پنج زمینه مختلف فعالیت می‎کند در زمینه راه گرید 2؛ در زمینه آب رتبه ممتاز و گرید یک؛ در بخش کشاورزی پایه 3؛ در ساختمان و ابنیه پایه 5 و در زمینه صنعت و معدن پایه 5 را دارد.
شرکت در بخش ستادی نیز، یک دفتر فعال در تهران و کارگاه‎هایی هم در استان‎های مختلف دارد که هر کدام از این کارگاه‎ها، پرسنل و نیروهای خاص خودش را دارد.

شرکت‌های اقماری شرکت جهاد نصر تهران
شرکت جهاد نصر تهران در راستای خدمت‌رسانی، دارای شرکت‌های انحصاری به شرح ذیل است:
• شرکت نیرو رخش نصر در جهت فعالیت در رشته برق
• شرکت نصر کمند در جهت فعالیت عمرانی
• کارگزاری بیمه
سهام شرکت جهاد نصر هم متعلق به خانواده معظم شهدا، ایثارگرِ جهادگر است. سود حاصل از درآمد هم، سالی یک یا دو بار بین سهامداران تقسیم می‎شود.
شرکت جهاد نصر تهران دارای گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO9001:2000؛ گواهینامه سیستم مدیریت زیست‌محیطی ISO14001:2004؛ گواهینامه سیستم مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی OHSAS18001:2007؛ عضویت در انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن و در انجمن‎های تخصصی است.

پروژه‎های در حال اجرا و اتمام یافته در رشته راه و ترابری
• احداث قطعه سوم محور میل 78 فراه در کشور افغانستان؛
• احداث 2 الف راه اصلی شهرستان میامی به جاجرم؛
• احداث قطعه دوم محور فراه به میل 78 در کشور افغانستان؛
• محور دانشگاهی خرم آباد؛
• زیرسازی راه آهن اهواز به خرمشهر؛
• تقاطع غیرهمسطح سرخه‌حصار؛
• زیرسازی و آسفالت رینگ جنوب؛
• روکش آسفالت سطح شهر بروجرد؛
• راه روستایی شالو به باجول؛
• واریانت دوم ایزدخواست‭ - ‬باند دوم‭ -  -‬و متمم این قرارداد‭- ‬ محور شهرضا به سورمق ‬سه‌راهی تخت‌جمشید؛
• عملیات بازگشایی و برف‌روبی جاده دسترسی به چاه اکتشافی سرتل؛
• حفاظت و نگهداری از جاده‎ها و محل چاه‎های اکتشافی‭ - ‬84-85‭ - ‬؛
• احداث جاده دسترسی آزادگان 7؛
• احداث ادامه راه ارتباطی آزادگان؛
• احداث جاده دسترسی و آماده‎سازی محل چاه اکتشافی نرگسی؛
• احداث جاده دسترسی و آماده‎سازی محل چاه شرق 003 جنوب کارون؛
• عملیات احداث جاده دسترسی و آماده‎سازی محل چاه حسینیه شماره سه؛
• احداث زیرگذر و اصلاح هندسی و به‌سازی تقاطع فردیس
‭   ‬در باند شمالی اتوبان تهران به کرج.

پروژه‎های اجرا شده در رشته آب و کشاورزی
در زمینه آب و کشاورزی، جهاد نصر تهران موفق به اجرای طرح‌های زیر شده است: 
طرح و اجرای شبکه آبیاری و زهکشی؛‭
 ‬تجهیز و نوسازی اراضی و زهکش‎های زیرزمینی اراضی ساحل چپ ناحیه EPC؛‭
 ‬تامین آب شبکه آبیاری و زهکشی گورسفید دزفول؛ احداث بند انحرافی اغشت؛‭
 ‬کانال انتقال آب شرق کردان؛ 
احداث شبکه انهار داخل مزارع و تسطیح اراضی زمین‌های کشاورزی ماهدشت کرج؛ 
احداث شبکه اصلی کانال‎های آبیاری؛ 
زهکشی، خطوط لوله و سازه‎های مربوطه در اراضی منطقه ماهدشت کرج؛ 
تجهیز و نوسازی اراضی سنتی از نوع مدرن شهریار؛ تسطیح اراضی شهرستان نظرآباد؛ 
مجتمع پرورش میگوی غرب باهوکلات خاکریزی DL1 و ادامه خاکریز DMD و ادامه زهکش MD و زهکش FD4؛ مجتمع پرورش میگو غرب باهوکلات زهکش‌های اصلی MD؛‭
 ‬مجتمع پرورش میگوی غرب باهوکلات زهکش‎های MD، D4 و خاکریزهای حفاظتی
آبخیزداری حوزه آبخیز جمع آبرود فاز2،‭
 ‬آبخیزداری حوزه آبخیز شاه‌بلاغی 88؛‭
 ‬آبخیزداری حوزه آبخیز شاه‌بلاغی 87؛ 
آبخیزداری حوزه آبخیز منطقه 22 شهرستان تهران؛ 
آبخیزداری حوزه آبخیز شهرآباد؛‭
 ‬مرمت عملیات آبخیزداری حوزه آبخیز شهرستان تهران؛‭
 ‬کنترل سیل و رسوب حوزه آبخیز قشلاق محمدلو؛‭
 ‬آبخیزداری دلیچای 86؛‭
 ‬عملیات آبخیزداری حوزه آبخیز گیلارد، 
مرمت عملیات آبخیزداری حوزه آبخیز سد نمرود،‭
 ‬حفاظت خاک و آبخیزداری حوزه پاچالک،‭
 ‬عملیات آبخیزداری حوزه درکه‭-‬ولنجک؛‭
 ‬کنترل سیل و رسوب حوزه آبخیز قزقانچای؛‭
 ‬آبخیزداری دلیچای 85،‭
 ‬پروژه طرح و ساخت شبکه فرعی آبیاری و زهکشی‭ - ‬کم‌فشار‭ - ‬؛‭
 ‬زهکش زیرزمینی و تجهیز و نوسازی اراضی جزیره مینو و جرف به وسعت حدود 2000 هکتار؛‭
 ‬لایروبی و پاکسازی رودخانه کرج و برخی سرشاخه‎های آن؛‭
 ‬پروژه جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز حوزه سایت البرز و مراقبت آبیاری در سطح 290 هکتار؛ 
پروژه جنگل‌کاری و توسعه فضای سبز حوزه هزار دره‭  - ‬تلو‭ - ‬و مراقبت آبیاری در سطح 500 هکتار.

برای تکمیل و توسعه شرکت چه انتظاراتی از مقامات، بانک‌ها و وزارتخانه‎ها دارید؟
در چندسال گذشته به دلیل مشکلات اقتصادی، وضعیت مالی شرکت هم از این اوضاع متأثر شده است به‌طوری‌که در حال حاضر ما فقط 250 نفر پرسنل داریم. گرچه سهامداران این شرکت خانواده‎های معظم شهدا و ایثارگران هستند اما هیچ انتظار و حمایت ویژه‎ای نداریم فقط انتظار داریم در گیرودار و بوروکراسی‎های اداری ما را گرفتار نکنند.
جهاد نصر که در راستای اهداف ملی و زیرساخت‌های عمرانی کشور خدمت می‌کند درخواست دارد سخت‌گیری‎هایی که اداره دارایی و مالیات و بیمه تامین‎اجتماعی روی شرکت را دارد کمتر شود تا بتوانیم بیش از پیش اثرگذار باشیم.
ما از سال 1390 طبق صورت وضعیت‎های شرکت از بعضی ادارات دولتی طلبکار هستیم و مطالباتمان را دریافت نکرده‌ایم. اما برای همین پروژه‌هایی که هنوز پول دریافت نداشته‌ایم باید هزینه نیروهای انسانی، ماشین‎آلات و‭ ... ‬را متقبل شویم و بدتر از آن، برای وجوهی که 8 سال است از دولت طلبکار هستیم و از آن طلب هنوز وجوهی را دریافت نکرده‎ایم؛ با این وضعیت، باید مالیات و مالیات بر ارزش‌افزوده پرداخت کنیم.
اگر در پرداخت آن دیرکردی اتفاق بیفتد؛ مشمول جریمه اداره دارایی و مالیات خواهیم شد. در مورد بیمه هم همین مسائل وجود دارد. 
بنابراین عرف این است که حداقل اگر دولت، طلب ما را نمی‎پردازد و حق شرکت را نمی‎دهد یا با تاخیر بسیار، طلب شرکت را پرداخت می‎کند، حداقل در مالیات و‭ ... ‬هم، نسبت به شرکت، برخورد سهل‎تری داشته باشد.
در این موارد دولت می‎تواند بعضی بدهی‎ها و طلب‎هایش را با هم تهاتر کند. یعنی وقتی که شرکت ما از وزارت راه و شهرسازی، مبالغ هنگفتی طلب دارد و به اداره دارایی هم مبالغی بدهکار است، انتظار می‌رود که حداقل اینها را با هم تهاتر کنند و شرکت ما را جریمه نکنند. 
مدیران و کارکنان جهاد نصر، کسانی هستند که در هشت سال جنگ، بدون هیچ‌گونه چشم‎داشتی برای این مملکت فداکاری و ایثار کرده‎اند؛ همین حالا هم اگر نیاز باشد، همین افراد تحت فرامین مقام معظم رهبری، آماده هر نوع مجاهدت هستند.
ما هیچ امتیاز ویژه‎ای از کسی نمی‎خواهیم. ولی انتظار داریم عادلانه با شرکت ما برخورد شود و حق و حقوق شرکت را در نظر بگیرند.

پیامی برای استفاده‌کنندگان از خدمات جهاد نصر دارید؟ 
افتخار می‌کنیم پس از تقدیم جوانی و جسم و جانمان به جبهه‌ها، اینک با تمام وجود در خدمت اهداف ملی و امور زیربنایی کشور هستیم. خوشبختانه خدماتی که ارائه می‎دهیم برای منافع عمومی است. بنابراین انتظار داریم مردم و بهره‌برداران در حفظ و نگهداری آن کوشا باشند. 

ماهنامه دام و کشت و صنعت- شماره۲۳۱ - تیر ۱۳۹۸
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow