سم
مدیریت نجات در حفظ نباتات

استمرار جوانگرایی در وزارت کشاورزی

مدیریت نجات در حفظ نباتات

دکتر محمدرضا درگاهی طی حکمی از سوی وزیر جهادکشاورزی، به سمت «رئیس سازمان حفظ نباتات» منصوب شد.
دکتر درگاهی که دارای مدرک دکترای اگرواکولوژی است از مدیران موفق و خوشنام وزارتخانه می‌باشد. وی کار اجرایی و کارشناسی خود را از مرکز خدمات کشاورزی بوئین زهرا (استان قزوین) وکار در کنار کشاورزان و روستا آغاز کرده و سپس در سمت مشاور رئیس سازمان جهاد کشاورزی در دفتر محیط‌زیست و توسعه پایدار و نیز معاون پشتیبانی سازمان استان قزوین انجام وظیفه نموده و بعد از آن به‌عنوان مدیر کل پنبه و دانه‌های روغنی و مدیرکل رسیدگی و بازرسی شکایات و نیز ریاست مرکز حراست وزارت جهاد کشاورزی تجربه اندوخته است.
در مراسم معارفه دکتر درگاهی که در تاریخ چهارشنبه 9 خرداد ماه امسال در محل سالن جلسات وزارتخانه و با حضور وزیر و معاونین محترم وزیر و نیز مدیران ارشد سازمان حفظ‌نباتات و مرکز حراست برگزار شد. مهندس حجتی طی سخنانی گفت: عملکرد موفق در حوزه حفظ‌نباتات موجب حفظ سرمایه‌های مردم و افزایش تولید محصولات کشاورزی می‌شود وی با اشاره به اینکه طی چهار سال گذشته اقدامات مناسبی در زمینه استاندارد‌سازی سموم و فروش سم متناسب با بیماری و بر‌اساس نسخه گیاهپزشک صورت گرفته، بر ادامه و تکمیل این اقدامات تاکید کرد. 
مهندس حجتی توسعه تعاملات بخش‌های اجرایی و تحقیقاتی داخلی و بین‌المللی و همچنین بهکارگیری روش‌ها و ابزارهای نوین در مقابله با آفات و بیماری‌های نباتی را از اهم اولویت‌های کاری سازمان حفظ نباتات بر شمرد.در بخشی از این حکم آمده است: با توجه به وظایف حاکمیتی سازمان و نقش آن در ارتقاء سلامت عمومی جامعه، امیدوارم با بهره‌گیری از توان علمی نیروهای متخصص و متعهد سازمان در ردیابی، مراقبت و استفاده بهینه از سموم، مبارزه بیولوژیک با آفات گیاهی ساماندهی مدیریت قرنطینه و تولید سالم و ترویج تولید محصولات ارگانیک اقدام نمایید.

اولین اقدام رئیس جدید سازمان حفظ‌نباتات

دکتر درگاهی که با شناخت کامل از وضعیت سموم کشاورزی، کیفیت و شرایط فعلی اقتصاد و کشاورزی کارخود را در سازمان حفظ نباتات شروع کرده است، طی ابلاغی با تاکید بر لزوم ارتباط مستمر با انجمن‌های تولیدکنندگان و واردکنندگان سموم کشاورزی به مهندس مهدی قائمیان(معاون سازمان) ماموریت داد تا نسبت به اخذ نقطه‌نظرات و پیشنهادات اقدام و شرایطی فراهم گردد تا تولیدکنندگان و واردکنندگان محترم آفتکش‌ها، با کمترین چالش مواجه گرددند.
در رویکرد مهندس حجتی به جوانگرایی در بخش مدیران ارشد، از مدیران کل تا روسای سازمان‌ها و معاونین وزیر، پس از انتصاب دکتر رضایی، به‌عنوان معاون وزیر در تولیدات دامی و دکتر شیرزاد در سمت رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی، دکتر درگاهی نیز در سمت ریاست سازمان حفظ نباتات منصوب شد.
به همین جهت امید می‌رود حضور وی در راس سازمان حفظ نباتات به مدیریت کیفی سموم دفع آفات نباتی، توسعه کنترل بیولوژیک و کاهش مصرف سموم همراه با توسعه پایداری بیانجامد.

نشریه دام و کشت و صنعت - شماره ۲۱۹ - سال ۱۳۹۷
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow