صنعت دام و طیور و آبزیان
من و 40 هزار پرسنل و کادر فنی تخصصی سازمان دامپزشکی 

دکتر علیرضا رفیعی‌پور: 
من و 40 هزار پرسنل و کادر فنی تخصصی سازمان دامپزشکی 
در خدمت سلامت و تأمین غذای سالم مردم ایران 
نگاه علمی، تلاش خستگی‌ناپذیر

تأمین سلامت 15 میلیون تن فرآورده دام و طیور 

جامعه هشتاد و اندی میلیون نفری جمعیت کشور اعم از مدیران ارشد، مسئولان سه قوه، نمایندگان مجلس، هیأت دولت، قضات، فرهنگیان، نظامیان تا مردم عادی کوچه-بازار و حتی سفرا و نمایندگان دیگر کشورها و همچنین مجامع بین‌المللی در ایران، روزانه چند وعده از مواد پروتئینی، فرآورده‌های دام و طیور، لبنیات و دیگر مواد غذایی میل می‌کنند که اگر مدیریت بهداشتی بر آن حاکم نبود و نظارت، پایش، رهگیری، اعمال مقررات ویژه بر آن اعمال نمی‌شد، معلوم نبود دایره بیماری‌های مشترک انسان و دام و دیگر بیماری‌های مرتبط چه فاجعه‌ای به بار می‌آورد. 
دکتر علیرضا رفیعی‌پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور طی 2 سال مدیریت خود، ضمن ارتقاء سطح همکاری و تعامل سازمان با وزارت جهاد کشاورزی و سایر نهادهای مسئول و مرتبط ازجمله نظام دامپزشکی سازمان محیط‌زیست، سازمان استاندارد، وزارت بهداشت و... و از طرفی تفویض اختیار و پاسخگویی، موفق شد علاوه بر اینکه حمایت‌ منطقی آن‌ها را داشته باشد (تا به‌عنوان مکمل سازمان در خدمات و پشتیبانی‌ها عمل کنند)، در کنترل بیماری‌های استراتژیک نیز به‌صورت چشمگیر عمل نمایند. 
در این مدت موفقیت‌هایی نیز در سطح بین‌المللی از جمله پذیرفتن دبیری بخش آسیا و اقیانوسیه و خاور دور OIE (سازمان جهانی بهداشت دام) توسط دکتر رفیعی‌پور در سازمانی که نصف جمعیت دنیا و بهداشت غذایی آن‌ها در دایره آن قرار می‌گیرد. موفقیتی برای ایران به حساب آمد از جمله اینکه پیشنهاد شده اجلاس سال 2023 در ایران برگزار شود. 
در همین راستا خدمات و مدیریت حوزه بهداشتی، تشخیص، نظارت، تأمین، تولید و صادرات نهاده‌های حیاتی و استراتژیک دامپزشکی، ریزمغذی‌ها، واکسن‌ها و... به‌دلیل ارتباطات قوی بین‌المللی، امکان دور زدن تحریم‌ها و تأمین نهاده‌ها را فراهم کرد. 
اقدام اثرگذار دیگر سازمان دامپزشکی دعوت از تشکل‌های مطالبه‌گر و سازمان‌های مردم‌نهاد در فعالیت‌های پرورش، نگهداری، تولید، عرضه و تجارت است تا در تمام کمیته‌ها (بدون حق رأی) و تصمیم‌گیری حضور فعال داشته و پیشنهادات خود را ارائه دهند و سازمان را در جریان مسائل، مشکلات، انتظارات و درخواست‌های 400 هزار واحد و مرکز فعال (که با سازمان دامپزشکی و خدمات آن سروکار دارند) قرار دهند. 
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow