صنعت دام و طیور و آبزیان
تب خرید گوشت

تب خرید گوشت
با تب بیماریهای دامی فروکش کرد!

نویسنده: مهندس محمدرضا منصوریان

در میان آمار ضد و نقیض از میزان تلفات انسانی و دامی که نگرانیهایی را نیز در پی داشته، کاهش مصرف گوشت قرمز بهواسطه قیمت بالای آن نبوده بلکه بیماریها در بازار تأثیر مستقیم گذاشته است. گرمای هوا، برای دامداران با فعال شدن و ازدیاد حشرات از جمله کنه، کک، پشه، مگس و دیگر حشرات موذی التهاب بیشتری میگیرد بهطوری که بسیاری از بیماریهای دامی مشترک و غیرمشترک میان انسان و دام نظیر لمپیاسکین، میاز، تب خونریزیدهنده کریمه کنگو، تب سه روزه، تیلریوز، بابزیوز، سالک و... توسط این حشرات منتقل میشوند.
البته نگرانیها برای سلامت مردم که مصرفکننده نهایی فرآوردههای پروتئینی میباشند، به اینجا ختم نمیشود چراکه افزایش استفاده مردم از لبنیات سنتی، بهدلیل وجود پالم در لبنیات صنعتی، ممکن است به شکل غیرمستقیم در افزایش بیماریهایی مانند تب مالت، نیز موثر باشد. شاید صنعتی کردن دام کوچک اقدام موثری در کاهش این خسارتها باشد بهطوری که آمار نشان میدهد مصرف گوشت دام کوچک و حتی شیر آن، جایگاه ویژهای در بین خانوادههای ایرانی دارد و حتی حاضرند هزینه بیشتری (در قیاس با شیر و گوشت دام بزرگ) برای آن پرداخت کنند. در اعیاد و مراسم مذهبی نیز این مصرف چند برابر میشود.

حمایت از صنعتی کردن دام کوچک

دکتر رضایی، معاون امور تولیدات دامی، که از طراحان و پیگیریکنندگان ترویج صنعت دام کوچک و صنعتی کردن آن است تمام مساعی خود را برای حمایت از این طرح به کار میبرد.

پنج استان، 5 تلفات

دکتر رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، درخصوص تلفات انسانی از بیماریهای دامی گفت: با گرم شدن هوا 5 نفر از هموطنانمان در اثر ابتلا به تب کریمه کنگو، جان خود را از دست دادند. استانهای مازندران، گیلان، سیستان و بلوچستان، همدان و کرمانشاه درگیر این بیماری شدند.

شاید بیماری باشد و علائمی نباشد!

محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت گفت: ممکن است بعضی از بیماریهای واگیر در حیوان وجود داشته باشد، اما حیوان دارای علائمی نباشد که از طریق آن بتوان به بیماریاش پی برد. وی ادامه داد: یکی از مهمترین بیماریهایی که از حیوان به انسان قابل انتقال است، بیماری تب کریمه کنگو است. این بیماری افرادی را که به کار ذبح یا جابهجایی حیوان اشتغال داشته یا به نگهداری از دام در کنار منازل خود مبادرت میورزند، درگیر میکند و همچنین افرادی که با گوشت تازه حیوان سروکار دارند نیز ممکن است در معرض خطر ابتلا به بیماری قرار گیرند. رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر با هشدار به مردم درباره نحوه تهیه گوشت قرمز افزود: هموطنان باید توجه باشند که از خرید دام از افراد ناشناس یا افرادی که آن را در کنار خیابان ذبح و به فروش میرسانند، یا افرادی که لاشه و گوشت حیوان را خرید و فروش میکنند، خودداری کنند. گویا با تاکید بر اینکه گوشت حیوان تازه ذبح شده، میتواند عامل انتقال بیماری باشد اظهار داشت: گوشتها بعد از نگهداری در شرایط ویژه (24 الی 48 ساعت در یخچال) خرد و تکه تکه شوند، در غیر این صورت میتواند آلودهکننده باشد.

سه برابر کاهش شیوع بیماری

کریم امیری، معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری دامی سازمان دامپزشکی، در گفتوگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو اظهار کرد: امسال روند شیوع بیماری نسبت به مدت مشابه سال قبل، به علت توجه افراد به توصیههای سازمان دامپزشکی، 3 برابر کاهش داشته است.

تا 10 درصد، خسارت طبیعی است!

الهیار ولیزاده، دامدار نمونه عشایری در سال 95، با تاکید بر کاهش خسارات دامی حاصل از بیماریها به نشریه گفت: با توجه به تلاشهای سازمان دامپزشکی استان مازندران با سمپاشیهای رایگان و زدن واکسنهای مناسب، کنههای ناقل بیماری از بین رفته و میزان خسارت در دامداریها حداکثر به 2 درصد رسید. وی خاطرنشان کرد: 10 درصد خسارت در پرورش موجودات زنده امری طبیعی است.

آیا توان پیشبینی را داریم؟!

با توجه به اینکه مهمترین عامل مبارزه و کنترل بیماریهای انگلی سمپاشی جایگاه و بدن دامها و رعایت اصول بهداشتی اماکن دامی است؛ اما در کشوری که بیماریهای دام و طیور نسبتا شایع است، چگونه باید به تشخیص رسید تا کمترین هزینه به مردم، نظام سلامت و بیمهها تحمیل شود. آیا متولیان امر توان پیشبینی چنین کمبود و نقصانی را نداشتند؟!

نشریه دام و کشت و صنعت - شماره  ۲۲۰ - سال ۱۳۹۷
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow