صنعت دام و طیور و آبزیان
دام‌ های کوچک و پیشتاز صنعتی شدن

دام‌های کوچک و پیشتاز صنعتی شدن

به گزارش روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی دکتر مرتضی رضائی با اشاره به تولید سالانه نزدیک به 10/5 میلیون تن شیر در کشور، اظهار داشت: سالانه 880 هزار تن گوشت قرمز، 2 میلیون و 200 هزار تن گوشت مرغ، 900 هزار تن تخم مرغ و حدود 85 هزار تن عسل در کشور تولید می‌شود.
وی تامین پروتئین حیوانی مورد نیاز مردم را از اهداف اصلی معاونت امور تولیدات دامی عنوان کرد و گفت: طی سال‌های اخیر، وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌هایی را در جهت توسعه نژادهای دام کوچک پربازده با استفاده از نژادهای اصلاح شده خارجی و داخلی و با تمرکز بر سیستم‌های بسته و نیمه‌بسته در دستور کار خود قرار داده است.
رضائی، پرورش گاوهای دومنظوره با هدف افزایش بهره‌وری و افزایش تولید شیر و گوشت در کشور را از اولویت‌های وزارت جهاد کشاورزی اعلام و خاطرنشان کرد: در افق 1404، اصلاح نژاد حداقل 5 میلیون راس دام کوچک و افزایش حداقل 100 هزار تن گوشت قرمز پیش بینی شده است. وی با اشاره به این که در سال 96 بسته حمایتی با کارمزد مناسب برای دامداران درنظر گرفته شده بود، یادآور شد: امسال نیز بسته‌های حمایتی جهت اصلاح‌نژاد دام سبک با نرخ سود حداکثر 6 درصد برای دامداران درنظر گرفته شده است.
رضائی گفت: ترغیب دامداران برای استفاده از ترکیبات ژنتیکی و نژادی جدید در حوزه دامپروری از برنامه‌های معاونت امور تولیدات دامی است.

مرغ سایز زیر ذره‌بین مسئولان

به گزارش نشریه به نقل از روابط عمومی معاونت امور تولیدات دامی حاکیست، اولین جلسه طرح استاندارد کردن سن و وزن مناسب عرضه مرغ گوشتی با حضور  دکتر رضائی معاون وزیر در امور تولیدات دامی، رئیس سازمان دامپزشکی کشور، معاون ترویج سازمان تحقیقات، معاون شرکت پشتیبانی امور دام، مدیر کنترل کیفیت سازمان میادین، مدیران عامل انجمن تولید جوجه یکروزه، اتحادیه سراسری پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی، انجمن کشتارگاه‌ها و صاحب‌نظران بخش خصوصی و دولتی در معاونت امور تولیدات دامی برگزار شد. دکتر رضائی در این نشست هدف از اجرای طرح ملی استاندارد کردن تولید و عرضه وزن و سایز مرغ گوشتی را ارتقای بهره‌وری تولید، کاهش ضایعات و دور ریز مرغ، ایجاد و توسعه بازارهای صادراتی و نیز بهبود شرایط بهداشتی فرآیند تولید تا عرضه اعلام کرد. وی با مثبت ارزیابی کردن، استقبال تولیدکنندگان مرغ گوشتی از این طرح تصریح کرد: اجرای این طرح در راستای مصلحت ملی و منافع اقتصادی تولیدکنندگان و مصرفکنندگان صورت می‌گیرد.
وی گفت: اجرای این طرح علاوه بر افزایش کیفیت و سلامت گوشت مرغ، با کاهش ضریب تبدیل دان به گوشت موجب صرفه جویی در واردات نهاده‌های خوراک طیور به کشور خواهد شد. معاون وزیر کشاورزی، اصلاح سن پرورش و وزن استاندارد مرغ گوشتی را برای دستیابی بیشتر به بازارهای جهانی اجتناب‌ناپذیر و مهم دانست و گفت: در تجارت جهانی، گوشت مرغ با حداکثر وزن 1200 تا 1400 گرم مبادله می‌شود، درحالی که در واحدهای تولیدی کشور میانگین وزن مرغ بالای دو کیلوگرم است.
وی در عین حال اجرای طرح استاندارد کردن وزن و سن پرورش مرغ گوشتی و گوشت مرغ را در تمام واحدهای پرورش‌دهنده عملی دانست و به فرهنگ‌سازی موثر و گسترده برای مصرف گوشت مرغ با وزن استاندارد در کشور تاکید کرد.
در ادامه رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن تاکید بر نهایت همکاری در اجرای این طرح ملی گفت: معاونت امور دام و سازمان دامپزشکی می‌توانند در اجرای طرح استاندارد کردن وزن و سایز مرغ گوشتی در جهت ارتقاء کیفیت گوشت مرغ تولیدی و تامین سلامت مصرفکنندگان و نیاز امروز صنعت مرغ گوشتی کشور برای تولید محصولی با کیفیت و مطابق با استانداردهای جهانی با همکاری هم گامهای موثری بردارند. در پایان جلسه، حاضران بر ضرورت اجرای این طرح و همزمان نهادینه شدن الگوی مصرف مرغ استاندارد بین مردم تأکید کردند.

نشریه دام و کشت و صنعت - شماره ۲۱۹ - سال ۱۳۹۷
 

مدیر سایت
info@iranagrimagazine.com

به این مطلب امتیاز دهید:

کارشناسان ما در مورد مشکلات تولید محصولات، که نمی‌توانید برای آن جوابی پیدا کنید؛ می‌توانند به شما کمک کنند

info@iranAgriMagazine.com
arrow